Čtvrtek 20. 02. 2020 18:00

Zajíčkova dobrodružství a oslava 15 let ekocentra

Veselé zoologické historky z praxe i cest po světě bude vyprávět Ing. Roman Zajíček. Zároveň oslava 15 let vzniku Ekocentra Skřítek.

Na oslavu 15 let vzniku Ekocentra Skřítek jsme pozvali populárního brněnského zoologa Ing. Romana Zajíčka se smyslem pro humor. V Poličce již přednášel o odchytu zvěře v Brně a okolí a zážitcích z Bornea.

Sobota 22. 02. 2020 20:00

Jazzové setkání - Robert Balzar Trio 20 let setkání

20. výročí

Neděle 23. 02. 2020 18:00

Severská filmová zima - Psi nenosí kalhoty

Drama, komedie Finsko 2019

Hlavnímu hrdinovi filmu o ztrátě, lásce a sladkobolném bytí, jehož hraje helsinský rodák Pekka Strang, se v jezeře tragicky utopí žena (Ester Geislerová). Tato temná událost, která se navíc odehraje před zraky jejich malé dcerky, Juhu neustále pronásleduje a znemožňuje mu navázat vztah s lidmi. Setkání s dominou Monou však všechno změní. Juha začne být závislý na dušení a Mona mu ho ráda dopřává – nezacházejí však už příliš daleko do temného světa?

Úterý 25. 02. 2020 19:00

EXPEDICE BORNEO s Kateřinou a Milošem Motani

OSTROV LOVCŮ LEBEK, NOSATÝCH OPIC A SLONÍCH TRPASLÍKŮ

Tentokrát procestujeme úžasný OSTROV BORNEO. Budeme brouzdat RYBÁŘSKÝMI PŘÍSTAVY. Ochutnáme výborné pečené ryby. Město KUCHING nás překvapí moderním mostem.

Na Borneu nás uchvátí deštný prales, bujná zelená vegetace, obrovský květ RAFLÉZIE, který vykvete jen jednou za čas. Budeme pozorovat LÉTAJÍCÍ VEVERKY, létajcí lemury, létající žáby, medvědy malajské, rezavé ORANGUTANY, nosaté a břichaté OPICE KAHAU, opice makaky. Objevíme také malého okatého NÁRTOUNA, jedovatého savce lori, jedovaté hady i škrtiče.

Budeme šnorchlovat a hledat rybičky Nemo. Blízko bahenní sopky najdeme pruhované MOŘSKÉ HADY. Spatříme vzácné delfíny orcely tuponosé a podivné ryby lezce, co žijí ve vodě i na suchu.

Na cestě nás potrápí lesní PIJAVICE, bornejské vši a další havěť. Skolí nás OTRAVA JÍDLEM. Spaní a toalety jsou na Borneu také velký zážitek. A co se prodává na místních trzích, nechtějte raději ani vědět.

Vydáme se do vesnice bývalých LOVCŮ LEBEK, kde ještě stále visí pravé lidské lebky. Setkáme se s velmi obávaným kmen IBAN, který žije v dlouhých dřevěných domech. TETOVÁNÍ na kůži starého muže jsou svědectvím ještě nedávných krvavých výprav. Zaposloucháme se do BUBNŮ PRALESA a budeme obdivovat tradiční bornejské tance, moderní i orientální hudbu. Uslyšíme zpěv nad mešitami.

Na řece Kinabatangan se nám podaří najít vzácné TRPASLIČÍ SLONY bornejské. Ulovíme zubatého krokodýla. Jeskyně Gomatong Cave je PLNÁ VELKÝCH ŠVÁBŮ, stonožek, netopýrů a rorýsů.

Nakonec se vydáme za pravými MOŘSKÝMI CIKÁNY, kteří ještě stále žijí na plytkém tyrkysovém moři v dřevěných chatrčích na kůlech. S lidmi kmene BAJAU se nám moc líbilo, a tak naše video za MOŘSKÝMI PIRÁTY potrvá celých sedm minut.

Středa 26. 02. 2020 19:00

Peklo, očistec a nebe na zemi

NEBE NA ZEMI

Trojice přednášek s následnou diskuzí o pravděpodobně nejvýznamější básni všech dob, Dantově Božské komedii, která se nečte už 700 let jen kvůli kráse jazyka, ale především kvůli tomu, že čtenářům, stejně jako kdysi autorovi, pomáhá ke správné životní orientaci. Přednáší Tomáš Enderle.

Neděle 01. 03. 2020 18:00

Severská filmová zima - Přežít léto

Drama, Litva 2019

Mladá psycholožka Indre má odvézt dva mladé pacienty, Pauliuse a Juste, do psychiatrické léčebny v přímořském městě. Ačkoli Indre studuje postgraduálně psychologii, sama zažívá problémy v komunikací s lidmi. Paulius trpí bipolární poruchou a jeho nálady se neustále mění. Juste je v péči po pokusu o sebevraždu, ale odmítá připustit, že potřebuje pomoc. Společná cesta je navzájem sblíží, ale otázkou zůstává, jestli jim to pomůže k přežití...

Čtvrtek 05. 03. 2020 18:00

Expediční kamera 2020

Sobota 07. 03. 2020 18:30

XII. VEČER AKUSTICKÉ HUDBY

Přijďte posedět a poslechnout něco z bluegrassu, country........

Hrají: EPYDEMYE - www.epydemye.cz, MLÉKOJEDI (MILKEATERS) - www.mileaters.cz , THE VACUUM BALL - křest CD!! - facebook Rezervace míst na tel.: 731416818

Čtvrtek 12. 03. 2020 18:00

Irsko - země skřítků

Vyprávět a promítat úžasné fotografie ze svých cest bude fotograf a cestovatel Honza Musil z Pardubic.

Vyprávět a promítat úžasné fotografi ze svých cest bude fotograf a cestovatel Honza Musil z Pardubic. Přednášku o Irsku bude doprovázet prodejní výstava fotografií v Divadelním klubu (od přednášky 12. 3. do 12. 4.).

Pátek 13. 03. 2020 21:00

DJ FUN + Beatrain DJs

DJ FUN, Teapack, Tomashek, Upeer

House party opět v Poličce - to Ti nedá nikdo jinej než partička "BEATRAIN", která to s taneční muzikou dovede už od přelomu tisíciletí.

Sobota 14. 03. 2020 20:00

Jazzové setkání - Marianne Solivan Quartet

Marianne Solivan (USA) – zpěv, Walter Phishbacher (USA) – klávesy, Petr Dvorský (CZ) – kontrabas, Ulf Stricker (CZ) – bicí

Neděle 15. 03. 2020 18:00

Severská filmová zima - Fenix

Drama, Švédsko 2018

Středa 18. 03. 2020 18:00

Křest knihy - Vyhrát může jenom jeden

Křest knihy Vyhrát může jenom jeden s podtitulem Výjimečný závod autora Daniela Kotalíka vydané ve spolupráci s poličskou knihovnou.

Čtvrtek 19. 03. 2020 17:00

Jarní koncert

Máma, táta, sestřička, strejda, děda, babička... Prostě "Jarní koncert" aneb hraje a zpívá celá rodina.

Sobota 21. 03. 2020 20:00

Robert J Hunter Band (UK)

Neděle 22. 03. 2020 18:30

Na Simsonu do Athén a zpět

Projeli jsme 11 zemí, najetých 5084km, 6 týdnů cesty

Po té co jsme objeli české hranice, se naše expedice rozhodla vyrazit k moři.

Rozhodli jsme se pro Řecko, protože většinu zemí po cestě nám většina lidí nedoporučovala a už vůbec ne se vydat na takovouhle cestu na Simsonech.

Přesto jsme vyrazili na nebezpečnou cestu a živí se vrátili.

Chcete vědět jak naše tří člená expedice (Lolan, Pejsek, Steroid a Simsoni) zvládla cestu?

Přijďte se podívat na naší přednášku.

Středa 25. 03. 2020 18:00

Ve válce - syrská válka od revoluce po válku mocností

Pohled novinářky přímo z centra dění na další fázi války v Sýrii.

Světoví hráči zde mají propletené zájmy. Kurdové, Turecko, USA, Rusko, Írán, humanitární katastrofa, zničená města, strach. Povstane znovu Islámský stát? Kdo jsou zahraniční bojovníci IS a jejich manželky? Kde jsou teď a co s nimi bude dál? Bitva s IS na vlastní oči. Příběhy lidí ze Sýrie.

Markéta Kutilová novinářka. Začínala v roce 2012 jako redaktorka Lidových novin. Jako novinářka pracovala v různých afrických i asijských zemích. Zakládala misi Člověka tísni v DR Kongo. Posledních 6 let dokumentuje válku s IS a válku v Sýrii. Spolu s Lenkou Klicperovou podnikly 11 cest do Sýrie a 5 do Iráku. Napsaly tři knihy - Islámskému státu na dostřel I a II a Ve válce. Svoje reportáže publikuje zejména v pořadu Reportéři ČT, v časopise Reflex a Alarm. Spolupracuje ale s mnoha českými médii. Dalším jejím tématem je migrace do Evropy - sleduje pravidelně balkánskou i Libyjskou migrační trasu. Je spoluautorkou několika reportáží oceněných cenou Czech press photo.

Čtvrtek 26. 03. 2020 20:00

LiStOVáNí - Bitevní pole

Na bitevním poli bude v hlavní roli bojovat Lukáš Hejlík.

Je mu čtyřicet a jeho syn je v pubertě. A on se z toho může zbláznit. Stalo se to prostě jednoho dne, kdy jeho dítě začalo práskat dveřmi, nosit špatné známky a odpovídat nanejvýš slovem: nepruď. Věda tvrdí, že jsou v tom děti nevinně, ale stejně - nic horšího než puberťáka digitálního věku pánbůh ještě nestvořil. Nutné je si ovšem přiznat, že pro stejného puberťáka není nic horšího než rodič. To bitevní pole je puberta a všichni jsou na pokraji zoufalství. V hlavní roli tu bojuje Lukáš Hejlík, kterému bylo čtyřicet.

Pondělí 30. 03. 2020 00:00

Jeden svět na školách

Dopoledne

Čtvrtek 02. 04. 2020 00:00

Jeden svět

Od 18:00 projekce + beseda

Pátek 03. 04. 2020 20:00

Benefice pro Vašíka

INST 60 TŘETÍ ZUBY

Dne 3.4.2020 se uskuteční další ročník Benefičního koncertu pro Vašíka. Ten trpí od narození dětskou mozkovou obrnou. Jako v předešlých ročnících, i tentokrát je pořadatelem MaTami, centrum pro rodinu z.s a Divadelní klub Polička. Výtěžek bude použit na úhradu rehabilitačního pobytu v centru ADELI, na který nepřispívá žádná zdravotní pojišťovna a který musí plně hradit Vašíkovi rodiče. Jelikož Vašíka sledujeme několik let, víme, že toto cvičení je velice náročné, ale účinné. Jsou znát pokroky a proto ho chceme v jeho snažení a léčbě i dále podporovat. Účast přislíbily kapely INST60 a Třetí zuby, opět se můžete těšit i na překvapení. Po našich zkušenostech z minulých ročníků víme, že je to vždy večer příjemný, plný dobré muziky, zábavy a na jeho konci je vědomí, že jsme přispěli na dobrou věc.

Kapelu Třetí zuby Vám snad ani představovat nemusíme. Je stálicí a věrným partnerem Benefičního koncertu pro Vašíka již dlouhou dobu, v Poličce velmi oblíbená, i když zde bohužel tak často nevystupuje. Sami sebe vidí asi takto: Kapela vznikla na jaře 1997, z čisté touhy zahrát si to, co nás opravdu baví, a to je BIGBÍT !!!Očekávat od nás můžete především hard rock let sedmdesátých (Deep Purple, Jimi Hendrix, Carlos Santana, Uriah Heep, Jethro Tull, Cream), sem tam i něco z pozdějších let (Ozzy, Gary Moore, Satriani, Mr. Big). Pro účely tancovaček jsme zařadili i Beatles, Mišíkovo ETC., Framus 5 a něco ze starších Žlutejch psů. Vlastní tvorbu zastupuje zatím 19 skladeb a písní. Hráváme v menších a středně velkých klubech, na tanečních zábavách, soukromých párty a občas si nás pozvou dokonce na ples (kupodivu i to zatím vždycky dobře dopadlo).

INST60 - progresivní popíková kapela, která se experimentálně dostává až do pásma rocku. Svůj domov má v depu nákladní vlakové dopravy v České Třebové a pravidelně, alespoň 1x za rok, vyráží na koncertní turné, které obsahuje vždy minimálně jeden koncert. V tomto kalendářním roce opět nejsou nominováni na cenu Anděl, proto mohou zahrát na Benefici pro Vašíka, což je mimochodem lepší! ????

Sobota 04. 04. 2020 18:00
ZRUŠENO

POLIČSKÁ VOMLADINA

Co tvoří poličská omladina? Uvidíme a uslyšíme.

Středa 08. 04. 2020 18:00

Sibiřské rodinné tradice

Sibiřský šaman Eker se podělí o svoje zkušenosti.

Sobota 11. 04. 2020 20:00

Folkový večer

Hřích Kolínsko , Fúkanec Nové město nad Metují

Sobota 16. 05. 2020 20:00

Luboš Pospíšil a 5P "70" TOUR

Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete prožívá jedno z nejšťastnějších období své více než čtyřicetileté kariéry. Po turné k zásadnímu albu Soukromá elegie (které před třemi lety získalo zlatou desku!) a po retrospektivním turné Route 66 k supraphonskému 13CD kompletu předloni vstoupil do Beatové síně slávy… a teď sklízí všechny ty plody a ocenění v sálech od Šumavy po Ostravu, stále častěji vyprodaných. "V předvečer" sedmdesátin si pak v říjnu 2019 nadělil své první živé album v kariéře s názvem Ostrava !!! Live. V jeho duchu a v duchu blížících se sedmdesátin se nese aktuální šňůra, která nabízí průřez celou protagonistovou kariérou - publikum se samozřejmě dočká osvědčených písniček ze zlaté éry (Tenhle vítr jsem měl rád, Soukromá cesta do nikam), včetně exkurzů do prehistorie (m.j. Doky, vlaky, hlad a boty), ale i novinek z posledního CD Soukromá elegie.

Pospíšilův tenor za bicími jistí hvězda mezi tuzemskými bubenicemi Pája Táboříková (též Jasná páka), elektrickou kytaru krotí Mirek Linhart (YoYo Band, Žáha…), klávesy kapelníka Ondřeje Fencla (Schodiště, Vladimír Merta, Marsyas…) tmelí, rytmiku dotváří zkušený baskytarista Martin Štec (ex-Vltava, I. Hlas). Unikátem na scéně jsou sehrané pětihlasy jako další poznávací znamení současných 5P, semknutých kolem Pospíšila. Generační bariéry rozmetává síla kolektivu, kapela hraje s radostí, byť některé písně jsou starší než někteří účinkující muzikanti. A možná právě proto. Alba aktuálních 5P ověnčují pozitivní novinářské ohlasy, ale i na svou dobu slušné prodeje, v souvislosti s CD Soukromá elegie mnoho recenzentů psalo o „nejlepším albu od dob A nestřílejte na milence“. Turné střídá turné, ročně odehraje L.P. kolem stovky koncertů… Jako by těch křížků nebylo 68, ale dvakrát méně.

Pátek 22. 05. 2020 20:00

Jazzové setkání - Jan Kavka Trio

Středa 14. 10. 2020 20:00

Jazzové setkání: Elisabeth Lohninger & Travon Anderson & Walter Fischbacher Trio

Sobota 07. 11. 2020 18:00

Listohraní 2020

Pátek 20. 11. 2020 20:00

Jazzové setkání - Lauren Henderson Quartet (USA)

Pátek 25. 12. 2020 20:00

Štěpánská

Sobota 26. 12. 2020 19:00

Mladý kočovníci

Pátek 03. 12. 2021 20:00

Jazzové setkání - Melanie Scholz