Čtvrtek 07. 03. 2024 19:00

Tomáš Petráček: Budoucnost církve pohledem teologa a historika

Beseda s Tomášem Petráčkem.

Druhý vatikánský koncil představil už před 60-ti lety novou vizi budoucnosti církve. Od té doby ale církev spíše skomírá a řeší jeden problém za druhým. Je tato vize stále platná a může posunout církev do budoucnosti nebo musíme hledat nové cesty? O tom bude přemýšlet kněz, teolog a historik, prof. Tomáš Petráček.

Tomáš Petráček je český katolický teolog, kněz a církevní historik. Je akademickým kaplanem a vikářem při kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové a aktivním členem redakční rady revue pro teologii a duchovní život Salve. Vyučuje na Katolické teologické fakultě UK a na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové, kde zároveň působí jako vedoucí katedry Kulturních a náboženských studií. Je postulátorem blahořečení umučeného kněze Josefa Toufara.

Čtvrtek 07. 03. 2024 19:00

Tomáš Petráček: Budoucnost církve pohledem teologa a historika

Druhý vatikánský koncil představil už před 60-ti lety novou vizi budoucnosti církve. Od té doby ale církev spíše skomírá a řeší jeden problém za druhým. Je tato vize stále platná a může posunout církev do budoucnosti nebo musíme hledat nové cesty?

Tomáš Petráček je český katolický teolog, kněz a církevní historik. Je akademickým kaplanem a vikářem při kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové a aktivním členem redakční rady revue pro teologii a duchovní život Salve. Vyučuje na Katolické teologické fakultě UK a na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové, kde zároveň působí jako vedoucí katedry Kulturních a náboženských studií. Je postulátorem blahořečení umučeného kněze Josefa Toufara.

Sobota 09. 03. 2024 20:00

Skrytý místa TOUR the.switch + SEVERALS

Ikoničtí crossoveroví the.switch vyrážejí po několika letech na klubové turné! Ke své nové, kladnými recenzemi oceňované, desce “Skrytá místa” vyrážejí na několik zastávek po České republice a chybět nebude ani křest, který proběhne 4.4.2024 v pražském klubu Bike Jesus. Na tyto koncerty si sebou přizvali mladé a dravé Severals, kombinující prvky moderního metalu a elektroniky, kteří před nedávnem vydali svůj nový singl Dejavu a v zápětí také jeho remix pod hlavičkou producenta Inhuman. Na zastávce v Českých Budějovicích se k the.switch připojí electro-rockoví The Truth Is Out There, místo Severals.

Za skoro třicetiletou existenci stihli the.switch potěšit své fanoušky jedenácti alby a několika singly. Mimo těch se nám také představili v dokumentu the.faith, který mapuje proces vzniku jejich desky z roku 2016. The.Switch patří mezi nejzkušenější kapely ve svém žánru díky stovkám odehraných koncertů, festivalových vystoupení, nebo předskakování zahraničním hvězdám jako např. KoRn (Tesla Arena, Praha), Anthrax, Skindred, Karnivool, Disturbed a mnoho dalších. Dnes jsou již považováni za legendu české klubové scény. Neustálým posouváním svých hranic však stále patří mezi velmi aktivní a progresívní kapely a jsou častou inspirací mnoha začínajícím mladým muzikantům.

Severals mají za svoji osmiletou existenci na kontě vystoupení na předních festivalech, jako Rock for People, Brutal Assault, Fajtfest, Basinfirefest a dalších, stejně jako vystoupení v zahraničí, jmenovitě v Polsku, Rumunsku, na Ukrajině, ve Švýcarsku a v Německu, ať už jako headliner, nebo spolu s dalšími kapelami, například Bad Omens, Aviana, Atena, Solence a další. Jejich dosud poslední řadová deska z roku 2022 “Algorithm” získala řadu pozitivních hodnocení a s novým singlem Dejavu posouvají hranici své tvořivosti ještě dál. Předprodej v siti smsticket https://www.smsticket.cz/vstupenky/42840-the-switch-skryty-mista-tour-2024-special-guest-severals-divadelni-klub-policka

Vstupné na místě 350,- Kč

Čtvrtek 14. 03. 2024 18:45

LISTOVANÍ: Rakovinu nevyléčíš

Varování: poslední záchvěv nekorektního humoru ze začátku 90. let!

Monolog Denise Learyho je bezesporu bombou v repertoáru projektu LiStOVáNí, dříve patřilo k nejoblíbenějším představením, teď ho Lukáš Hejlík vrací zpátky na šnůru po republice a těší se na reakce na Learyho smrtící gagy z arzenálu ultračerného humoru. Dynamitové nálože odpálené pod svatými tabu politické korektnosti. Drogy, sex, smrt, hovězí, rakovina plic, Ježíš v McDonaldu, uříznuté či naopak připevněné penisy navíc... a překvapivě vážný podtext, jakmile odezní chuť ostrého koření!

Pátek 15. 03. 2024 18:00

Severský filmový klub- Karaoke blues ,2023 Finsko ,drama,komedie

Nejnovější pecka ikony severského filmu Akiho Kaurismäkiho

Svérázný finský režisér Aki Kaurismäki natočil vlastní okouzlující pojetí osudové romance prodchnuté láskou k filmu a humorem, které na festivalu v Cannes získalo Cenu poroty

Sobota 16. 03. 2024 20:00

Krajina Ró

Vůdčí osobnost Jablkoně se skvělými muzikanty

Zakládající člen a kapelník legendární skupiny Jablkoň Michal Němec se obklopil mladými muzikanty a společně založili novou kapelu s názvem Krajina Ró. Prvotním impulzem bylo Němcovo setkání se skladatelem a velkým kytarovým talentem Tomášem Frolíkem. Dva odlišné světy se k sobě dokázaly velmi rychle přiblížit a vzápětí přibrali do party i další dva členy Frolíkovy kapely The BladderStones, osvědčeného baskytaristu Johnny Judla Jr. (hraje i v Jablkoni) a skvělého bubeníka Michaela Noska. Do kapely mezitím přišla Němcova neteř, osobitá zpěvačka a herečka Anna Břenková.

Úterý 19. 03. 2024 18:30

Démoni balkánské války

Vyšetřovatel válečných zločinů - projekce filmu + beseda

Vladimír Dzuro: zatýkal válečné zločince, teď přijíždí do Poličky

Kdo je Vladimír Dzuro? Vyšetřovatel válečných zločinů pro Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii, povedlo se mu zatknout prvního válečného zločince této války a postupně dostal před soud i spoustu jiných.

Film sleduje jeho cestu, konkrétně dva pro něj nejdůležitějších případy – vyvraždění pěti autobusů chorvatských civilistů Srby na farmě Ovčara a vyšetřování srbského zločince přezdívaného Arkan, který založil svou neoficiální armádu, se kterou následně vraždil Chorvaty a kradl jejich majetek. Film obsahuje i výpovědi tehdejších svědků a obyčejných civilistů zasažených konfliktem.

Vyšetrovateľ (2022) | ČSFD.sk (csfd.sk)

Vyšetřovatel (2022) CZ HD trailer

https://www.sosgsm.cz/vladimir-dzuro-vysetrovatel-s-velkym-v

Středa 20. 03. 2024 18:30

Liboháj aneb od snů k realizaci.

Beseda o proměně Liboháje

Vážení spoluobčané, v roce 2020 jsme poprvé společně snili o možnostech, které by, poličským ale i dalším návštěvníkům, mohl Liboháj nabídnout. Bylo uděláno mnoho práce a mohli jste sledovat i Vaše sny na www.libohaj.cz . Za nás jsme také slíbili, že jeden prvek v Liboháji uděláme. Proto také vznikl bosý chodník o který se každé jaro staráme aby jste si ho mohli projít a procítit. Teď již však míříme dál a navíc i s investicemi které poskytne město.

Rádi bychom Vás proto pozvali na představení návrhů jednotlivých míst v Liboháji. Jedná se například o doplnění cestní sítě, molo u rybníčka, přírodní clona mezi hlavní silnicí a klidovou zónou, studánka s pramenem, ptačí pozorovatelna, výběhové schody, pietní místo v prostoru bývalého popraviště a také vyhlídkový altán. Všechny tyto prvky komunikujeme se zainteresovanými stranami a snažíme se o širokou shodu. Velice rádi uslyšíme vaše názory a nápady, jak vše ještě vylepšit. Protože dokonalost se dosahuje maličkostmi. Těšíme se na vás, Jiří Trávníček a Jakub Kastner – Otvírání Poličky

Čtvrtek 21. 03. 2024 17:00

Jarní koncert

Jarní koncert aneb hraje a zpívá celá rodina.

Pátek 29. 03. 2024 20:00

Láska v masce

Komedie francouzského autora Piera de Marivaux v podání pražského divadla Služky.

Co všechno se může stát, když A miluje B, C šílí po D a nikdo z nich netuší, že A je ve skutečnosti C a D zase B? Dva snoubenci dostanou stejný nápad, jak nenápadně poznat toho druhého a to se převléknout za své sluhy.

Režie: David Bosh Hrají: Jana Studničková, Veronika Jílková, Vuk Čelebič, Boleslav Houdek, David Bosh, Petr Bešta

Sobota 30. 03. 2024 20:00

MARKANT křest CD

Legendární kapela opět v Poličce i s novým CD.

Sobota 06. 04. 2024 21:00

Thomas Atlas Soul Band (aka Tom C Walker, Birminghem, UK)

Thomas Atlas (Tom C. Walker) – kytara a zpěv, Andre – klávesy, basa, Jack – bicí

Thomas Atlas je britský funk-soul-bluesový zpěvák, kytarista a skladatel. Toma proslavila brilantní hra na kytaru, výjimečný zpěv a čiré nezpoutané muzikantství.

https://www.thomasatlas.com/

Pátek 12. 04. 2024 20:30

GAIA MESIAH + GENETIC MUTATION

Sobota 13. 04. 2024 20:00

Schodište 40 let tour + Václav Koubek

SCHODIŠTĚ a Václav Koubek - dva přírodní živly na jednom pódiu!

Schodiště nestačí slyšet, musí se i vidět. To samá lze říct o Koubkovi. Dva živly v jednom večeru, spontánně meandrující, místy společně v jednom řečišti.Česká klubová legenda Schodiště (ex-Nahoru po schodišti dolů band) na turné k čtyřicetinám a harmonikář, spisovatel, herec, režisér, milovník života, trubadúr, svéráz, vyprávěč a pohádkář Václav Koubek... doprovázen klávesistou a kytaristou Ondřejem Fenclem a ve střední časti koncertu i celým Schodištěm, které pak ve finále večera převezme otěže... a nakombinuje našláplé novinky s písněmi z nejslavnějšího období na přelomu století. Frontman Doktor Krajíček nedávno oslavil 60, Schodiště 35, ale na důchod to věru nevypadá. A Vašek Koubek? Ten je papírově důchodcem, Schodišti by mohl býti otcem, není to však znát - energie má víc než kdejaký Temelín.Beze vší poezie, Pytlíky ČSA, Dokonalá kost, Karty jsou rozdaný... anebo Pojď blíž, Hospoda, Sedni a jen se dívej, Nikdo nikdy... To bude panečku jarní večírek... už cítíte tu vůni kopretin?

Předprodej: https://goout.net/cs/schodiste+vaclav-koubek/szuvlxw/

Sobota 20. 04. 2024 20:00
ZRUŠENO

Krajina Ró

Michal Němec z Jablkoně s parádními muzikanty

Neděle 21. 04. 2024 18:00

Beseda

Beseda s dramatikem a režisérem Davidem Drábkem

Středa 24. 04. 2024 08:00

Speciální škola Polička - Jarní zpívání

Pátek 26. 04. 2024 20:00

KONFLIKT (SK) + HRUBÝ DOMACÍ PRODUKT

Sobota 27. 04. 2024 18:30

XIII. VEČER AKUSTICKÉ HUDBY

Zahrají: THE JUMPER CABLES - THE VACUUM BALL - SVATÁ VODA

Pátek 03. 05. 2024 20:30

Krucipusk - HovnoZle tour

Hrají: Krucipüsk + Hejtman

Pátek 10. 05. 2024 19:00

Skartovačka

Pátek 17. 05. 2024 20:00

NVÚ+STREET MACHINE

Pátek 24. 05. 2024 20:30

Luboš Pospíšil a 5P

Středa 29. 05. 2024 09:00

LDO ZUŠ BM Polička - dopolední představení pro školy

Čtvrtek 30. 05. 2024 17:00

Závěrečné představení LDO Zuš B.M. Polička

Čtvrtek 06. 06. 2024 20:00

Laco Deczi & Celula New York

Čtvrtek 13. 06. 2024 17:00

Závěrečné představení nejstarších žáků LDO ZUŠ BM Polička

Závěrečné představení nejstarších žáků LDO ZUŠ BM Polička

Sobota 15. 06. 2024 18:00

Sk8

PVP

Sobota 14. 09. 2024 20:00

JEFF McERLAIN (USA)

Pátek 27. 09. 2024 18:00

Charita

Čtvrtek 10. 10. 2024 18:00

Dušekvízování vol. 5

Pátek 11. 10. 2024 18:00

charita

Sobota 19. 10. 2024 20:00

Flamengo Reunion Session

Kultovní kapela Flamengo, dnes Flamengo Reunion Session navazuje na zlatou éru Flamenga let 1970 – 1972, kdy za mikrofonem zněl hlas Ivana Khunta a Vladimíra Mišíka. V té době také vzniklo jedno z nejuznávanějších rockových alb Československé historie, Kuře v hodinkách. Flamengo Reunion Session se opírá o dvojici původních členů Flamenga, Pavla Fořta (kytara) a Vladimíra „Gumu“ Kulhánka (baskytara). Doplňují je Honza Holeček (Hammond B3, zpěv), Jiří „Zelí“ Zelenka (bicí, vokály) a Vladimír „Boryš“ Secký (saxofon, flétna a vokály).

Pátek 25. 10. 2024 20:00

Debustrol +Dysangelium

Pátek 01. 11. 2024 20:00

HELOWEEN

Pátek 08. 11. 2024 20:00

INSANIA + PRVNÍ HOŘE

Sobota 16. 11. 2024 20:00

17.list pvp

Čtvrtek 21. 11. 2024 20:00

The SOUND PACK (Polsko), vokální jazzový kvartet

Asia Świniarska – zpěv, Kasia Mirowska – zpěv, Gosia Biniek – zpěv, Marcin Wawrzynowicz – zpěv, Bogusław Kaczmar – klávesy

The SOUND PACK je jazzové vokální kvarteto, které v roce 2016 založil Marcin Wawrzynowicz. Skupinu tvoří zkušení a uznávaní hudebníci, absolventi a lektoři Jazzových ústavů na hudebních akademiích v Katovicích, Vratislavi a Poznani. Vokalisté jsou výherci různých mezinárodních i polských jazzových soutěží. Jejich portfolia zahrnují vlastní alba i účast na mnoha festivalech jazzové hudby. Myšlenka kvarteta odkazuje na tradici amerických pouličních vokálních souborů swingové éry i na modernější a velmi dobře známé skupiny jako jsou Manhattan Transfer nebo New York Voices. Repertoár skupiny zahrnuje americké jazzové standardy i skladby v polštině, ve vlastních úpravách.

Pátek 22. 11. 2024 21:00

Zeměžluč

Pátek 06. 12. 2024 20:30

Mňága a Žďorp

Pátek 02. 10. 2026 20:00

WILLE & THE BANDITS (UK