Úterý 07. 12. 2021 18:00

Tomáš Poláček a Jan Pirk - Srdcař v cílové rovince

Setkání s reportérem Tomášem Poláčkem a špičkovým kardiochirurgem Janem Pirkem, se kterými se pobavíme nejen o jejich nové společné knize Srdcař v cílové rovince.

Může vzniknout kniha přímo při běhání? Rozhovor novináře Tomáše Poláčka s kardiochirurgem Janem Pirkem je důkazem, že ano. V průběhu jednoho roku spolu pravidelně vyráželi běhat a zcela upřímně si při tom povídali o životě, práci i dění kolem nás. A také o umění poznat moment, v němž začíná cílová rovinka kariéry i lidského bytí. Bilanční dialog vedený v době pandemie ukazuje v plné pestrosti Pirkovy názory i vzpomínky na nesmírně zajímavý, bohatý život.

Středa 08. 12. 2021 18:00

SFP Jak jsem se stal komikem, drama, Švédsko 2019

Stand-up komik Juha přijíždí do svého rodného města, kde dříve nechal nějaké kostlivce ve skříni. V myšlenkách se vrací do dětství, aby se vyrovnal se starými křivdami. Vzpomíná na školní léta, roli třídního šaška, svéráznou rodinu, nejlepší kamarádku, zlomené srdce a řadu nebezpečných nástrah života na předměstí. Ve filmové adaptaci románu Jonase Gardella (Lidé na slunci, Nikdy neotírej slzy bez rukavic) sledujeme dospívání jednoho komika na pozadí éry sedmdesátých let ve Švédsku pod režijní taktovkou Rojdy Sekersöz (Nepřestávej snít, Mladá modrá krev).

Čtvrtek 09. 12. 2021 18:00

Jednotka intenzivního života

Dokumentární film Adély Komrzý a beseda

Po shlédnutí filmu bude následovat debata s pracovníky Hospice sv. Michaela z Poličky. Lékaři Ondřej a Kateřina se při své práci často dotýkají nedotknutelného. Průkopníci české nemocniční paliativní péče otevírají v celovečerním dokumentu témata, která z našich životů v podstatě zmizela. V prostředí robotické medicíny a zbožštělých bílých plášťů, orientujících se na nemoc jako takovou, se do středu jejich pozornosti vrací člověk. V intimních rozhovorech lékaři se svými pacienty hledají odpovědi na otázku, na niž se v nemocnicích, kde život končí pro 60-70% české společnosti, bohužel zapomíná: “Jak žít dobrý život s nemocí?” Režisérka Adéla Komrzý v průběhu tří let dokumentovala Oddělení paliativní péče ve VFN na Karlově náměstí v Praze. To vzniklo jako pilotní projekt, jenž má sloužit jako modelový příklad ostatním nemocnicím. Tým odborníků pomáhá pacientům nalézt řešení a učinit rozhodnutí, které pro ně v době nekonečných možností umělého prodlužování života může být dobré. Protože život neznamená jen to, že srdce bije a plíce dýchají… Pořádá Pontopolis z.s. a Oblastní charita Polička

Pátek 10. 12. 2021 18:00

Vánoční čokomlsání

Krátce o historii čokolády, jak se vyrábí, ochutnávka několika druhů čokolád a čokovýrobků. Možnost zakoupení kvalitních čokolád či výrobků běžně nedostupných. Dárek - účastníci obdrží slevový kupón. Závazná přihláška na akci do 5.12.

Původ a historie čokolády, jak se čokoláda vyrábí, seznámení s nejlepšími světovými výrobci čokolády, degustace luxusních čokolád z dílen skutečných mistrů tohoto oboru, co to je kakaový čaj, vliv čokolády na zdraví, co to je kávoláda. Přednáší Ing. Eva Janečková. Možnost zakoupení kvalitních čokolád či výrobků běžně nedostupných. Dárek - účastníci obdrží slevový kupón. Závazná přihláška na akci do 5.12.

Sobota 11. 12. 2021 20:00
ZRUŠENO

Po čertech dobrej mejdan vol. 2

REVOLUCE a DAN VERTíGO

Poličská REVOLUCE si pro Vás připravila počertovký mejdan vol. 2 Přijďte si poslechnout nové skladby , které se brzy objeví na chystaném druhém CD. Jako host vystoupí DAN VERTíGO "Brněnský písničkář Dan Vertígo vloni vydal druhé album #DNVRTG. Při poslechu novinky zaujme především Danův nakažlivě pozitivní vokál, skrze něj nás bere jako průvodce na své mnohdy poetické, mnohdy úsměvné cesty vlakem nejen skrz českou krajinu. Ať se jedná o skvělou pražskou "Pokecal jsem s bezďákem" či typicky brněnskou "Na Mendláku paneláky".

Neděle 12. 12. 2021 18:00

SFP All inclusiv, Dánsko 2014, komedie

Ditte a její starší sestra Sigrid letí spolu se svojí matkou Lise na Maltu, aby tam oslavily matčinu šedesátku. Od Lise právě odešel její muž, otec děvčat, a obě sestry se nedokážou shodnout, jak ji rozveselit. Dovolená se postupně mění v absurdní drama, kde sestry bojují o matčinu pozornost a náklonnost. Do toho se ještě objeví místní číšník, kterého Ditte najala, aby s matkou flirtoval.

Úterý 14. 12. 2021 17:00

Vánoční představení Divadelní školy při DS Tyl

Pásmo divadelnich představení divadelní školy při DS Tyl.

Pásmo divadelnich představení divadelní školy při DS Tyl.

Středa 15. 12. 2021 18:00

SFP Utíkej Uje utíkej Švédsko 2020, drama

Švédský hudebník a herec Uje Brandelius hraje sám sebe v režijním debutu Henrika Schyfferta. Coby frontman populární kapely sní Uje o dalším hitu, ovšem život mu aktuálně doručuje spíš překvapení: například v podobě vážné nemoci. Uje musí velmi rychle přehodnotit své priority a rozhodnout se, co by ještě rád stihnul zažít a udělat.

Čtvrtek 16. 12. 2021 20:00

LiStOVáNí: U nás v Evropě...aneb Cooking show v LiStOVáNí!

LiStOVáNí.cz: U nás v Evropě (Markéta Hejkalová) ..aneb Cooking show v LiStOVáNí!

Po téměř deseti letech se projekt LiStOVáNí vrací na své věrné scény s cooking show U nás v Evropě, knihou která vychází ze stejnojmenného televizního pořadu. V průběhu večera navštívíte s modrožlutým moderátorem Lukášem Hejlíkem země Evropské unie, seznámíte se s vybranými deseti evropskými tatínky, které ztvární Alan Novotný. Společně uvaříme hutný euroguláš, těšte se na velkou divadelní kuchařskou show!

Účinkují: Lukáš Hejlík a Alan Novotný Vydalo nakladatelství Edice České televize. Premiéra proběhla v březnu 2012 pod záštitou tehdejšího Ministra zahraničních věcí, Karla Schwarzenberga.

Neděle 19. 12. 2021 18:00

Knihovnický vánoční koncert kapely Neřež

Po dvou letech se do Poličky vrací Neřež Trio = Sázavský, Vřešťál a Fischmann. Poslední adventní neděle tak bude patřit pohodovým písničkám, jak z klasického repertoáru české folkrockové legendy, tak z nového vánočního alba.

Čtvrtek 23. 12. 2021 20:00

Legruti

Letní kočovné divadlo POPRASKDu a boj pustorybenského Jana Makovského

Letní kočovné divadlo POPRASKDu a boj pustorybenského Jana Makovského na domovské scéně.

Sobota 25. 12. 2021 20:00

Porážka Anny Perníčkové aneb Konec tyfu na Vysočině

Kočovná hra divadelní poličské divadelní skupiny "Mladý kočovníci"

Květen, 1945. Nacházíme se v nejmenované vesnici nedaleko Poličky. Od horního konce nedávno proudily davy osvoboditelů, které spolu s mírem přivezly také tyfus. V místní sokolovně probíhá očkování, na které musí všichni povinně přijít. Je potřeba provést léčbu a očistu na všech úrovních společnosti. Kdo tuto dějinnou změnu nepřežije? A koho tato situace posílí?

Dokumentární inscenace vychází ze vzpomínek našich rodičů, prarodičů a praprarodičů.

Autor: Kolektiv mladých kočovníků

Neděle 26. 12. 2021 21:00

Fu_kru mejdan

Poličské elektronické Vánoce

Poličské elektronické Vánoce

Úterý 28. 12. 2021 20:00

VEPŘOVÝ KOMETY + BEDROCK

Koncert poličské kapely BEDROCK a pražských VEPŘOVÝCH KOMET

Skupina Vepřové komety začala vystupovat již v roce 2004 jako dětská a posléze studentská kapela. S postupem let hráči společně proplouvají žánry folku, bigbeatu, rock'n'rollu, reggae a funku. https://www.veprovekomety.cz/

Bedrock jsou mladí, energičtí, krásní, hudební a hlavně poličští.

Pátek 14. 01. 2022 18:00

Živá voda

Sobota 22. 01. 2022 20:00

MARKANT

Sobota 29. 01. 2022 20:00

Jazzové setkání - Duende

Sobota 12. 03. 2022 20:00

Koncert Michala Horáka

Mladý nadějný pisničkář poprvé v Poličce

Ahoj, já jsem Michal a jsem písničkář.

Je mi 23 let, ačkoliv prý vypadám na padesát. Píšu písničky o věcech, co mě baví, a doprovázím se u toho nejčastěji na klavír nebo kytaru. Lítám z žánru do žánru, ale myslím, že to je všechno hlavně folk. V nejlepších letech jsem vyhrál několik talentových soutěží a od třinácti let koncertuju všude možně. Taky jsem vydal několik singlů, jejichž počet vjůs se na YouTube pohybuje v řádcích statisíců až miliónů, z čehož mám velkou radost. Na podzim roku 2019 jsem si vydal svoje první album s prozíravým názvem „Michalovo cédéčko“ a na podzim roku 2021 svoje druhé CD jménem „Michalbum“, což dokazuje, že mi při vymýšlení názvů alb nedochází fantazie. A jinak pilně studuju pedagogický obor na Karlově Univerzitě. Tak se třeba stavte na koncert nebo si něco poslechněte, budu rád!

Pěkný den vinšuju, Michal

Převzato z https://www.michalhorak.eu/?page_id=678

Pátek 18. 03. 2022 20:00

Jazzové setkání - Jeff McErlain & Band (USA)

Jeff McErlain – kytary, Walter Fischbacher – klávesy, Cliff Schmitt – baskytara, Ulf Sticker – bicí

Sobota 18. 06. 2022 19:00

D

Pátek 09. 09. 2022 20:00

Jazzové setkání - LAUREN HENDERSON (USA)

Sobota 10. 09. 2022 17:00

Norbis

Čtvrtek 27. 10. 2022 20:00

Jazzové setkání - Lucy Yeghiazaryan Quartet (USA/CZ)

Lucy Yeghiazaryan Quartet: Lucy Yeghiazaryan (USA) – zpěv, Adam Tvrdý – kytara, Petr Dvorský – kontrabas, Joris Dudli (A) – bicí

Pátek 11. 11. 2022 18:00

Jazzové setkání - Annna Kolchina (USA

Pátek 19. 05. 2023 20:00

Jazzové setkání - SAX & CRIME