iss

Program

PÁTEK 18.01.2019 21:00

NOT SO FREE JAM

Ka_myl´s electronic trip. / Saitan @ Ajdam electro_soul proeject. / Wild Music Walkers live band : blues - rock - jazz & funk. bicí = Jiří Weinhold, klávesy Jan Petrnoušek, basa Dan Fojtík, kytara Erik Witz. / MC Gold turntable session + Patrik Chawo beatbox lesson. / Dj Mescaline goa progressive psytrance set. / + open mic for living dead

SOBOTA 19.01.2019 20:00

Jazzové setkání - Martin Brunner /flétny/ a Jaroslav Šindler /kytara/

Martin Brunner je vynikající jazzový muzikant, ovládající různé druhy fléten. Stejně jako kytarista Jaroslav Šindler prošel řadou hudebních formací. Pro hru dua je charakteristická improvizace a maximální vzájemná komunikace hudebníků. Repertoár tvoří vedle vlastních skladeb i pestře stylově pojaté standardy Coltranea, Davise, Jarretta, Corey, Parkera a dalších velikánů. Jazzová témata většinou nejsou klasicky představena a harmonicky obměňována, ale jsou spíš volnou inspirací, impulzem pro improvizaci. V žižkovském studiu Music Box duo Martin Brunner a Jaroslav Šindler natočilo svoje první album OLD WAY (2011). V současnoti je připravováno druhé album, které je záznamem vydařeného koncertu na festivalu v Hradci Králové LIVE AT JAZZ GOES TO TOWN.

NEDĚLE 20.01.2019 18:00

Filmový klub - Viva

drama, Kuba/Irsko 2015

Mladý Jesus pracuje jako kadeřník v nočním travesty klubu v Havaně a sní o tom, že se jednou stane hvězdou. Díky svému učiteli se mu podaří udělat konkurz a dostane první šanci na pódiu, pak se ale zjeví jeho léta nepřítomný otec – bývalý boxer, dnes agresivní alkoholik – a všechny Jesusovy naděje zmaří. Jejich vzájemné představy o životě nemůžou být rozdílnější a tvrdě se střetnou. Jen pozvolna nacházejí otec a syn vhled do světa toho druhého. Citlivý příběh o hledání vlastní identity a touze po rodině vyniká zejména výkonem Héctora Mediny v hlavní roli.

PÁTEK 25.01.2019 20:00

Setkání s kapelou MARKANT

SOBOTA 26.01.2019 19:00

TALENTOVANÝ PAN RIPLEY

První divadelní představení v rámci oslav 200. LET DIVADELNICTVÍ V POLIČCE. Strhující příběh talentovaného Toma Ripleyho, který touží po bohatství a především uznání a pro dosažení svého cíle je schopen hrát tu nejriskantnější hru. Kam až může tato hra po jiném životě vést? Existují pak nějaké hranice? Psychologické drama americké spisovatelky Patricie Highsmithové, který se stal bestsellerem a byl s velkým ohlasem dvakrát zfilmován, zahrají studenti Konzervatoře Brno - v hlavní roli Michal Moravec, člen Divadelního spolku TYL Polička, režisér a autor her se skupinou "Mladí ochotníci".

NEDĚLE 27.01.2019 15:00

Dětské divadýlko

Divadlo Buřt uvádí pohádku o Rybáři a jeho ženě

Pohádka, která přetrvá časy. Když se rybář jednoho dne vydal k moří lovit ryby, netušil, co se ten den všechno stane a co všechno jeho žena ještě bude chtít. Ale pozor!!!

Kdo chce víc, nemá pak nic!!!

Pohádka o velké chamtivosti a ještě větší nadutosti.

Hraje: Radek D. Pokorný (Jelen)

NEDĚLE 27.01.2019 18:00

Filmový klub - Pěkně blbě

drama, komedie USA 2017

Kumail je stand-up komik, příležitostný řidič Uberu a největší fanoušek Akt X. Emily studuje psychologii, má skvělý smysl pro humor a rozhodně se teď nechce vázat. Alespoň do chvíle, než vyrazí na večer stand-up komiků. Duchapřítomný Kumail Emily okamžitě padne do oka, a i když oba tvrdí opak, brzy je jasné, že nepůjde jen o záležitost na jednu noc. Nadějně se rozvíjející vztah ale naruší záhadná nemoc, která Emily uvrhne do umělého spánku. Teprve v nemocnici se potkává Kumail s jejími svéráznými rodiči, kteří se přes počáteční nedůvěru s Kumailem postupně sbližují, což generuje řadu zábavných situací. Chytrá romantická komedie z produkce Judda Apatowa (40 let panic, Zbouchnutá) vypráví skutečný příběh populárního amerického komika, který ve filmu hraje sám sebe, a stala se na festivalu Sundance diváckým hitem.

ČTVRTEK 31.01.2019 20:00

LiStOVáNí - Hry bez hranic / Michal Kašpárek/

Mladý programátor Filip si užívá všeho, co dnešní svět nabízí dobře placeným profesionálům: cestování, drogy, sex bez závazků. Vydělávat na pohodlný život vývojem návykových her a těžbou osobních dat možná není dvakrát morální, ale když to nebude dělat on, bude to přeci dělat někdo jiný, ne? Jakmile se vynalézavému pragmatikovi naskytne během vrcholící uprchlické krize historická příležitost vytřískat na lidském neštěstí tolik, že už nikdy nebude muset vstávat do práce, neváhá propůjčit svůj cynismus dobré věci. Před čtenáři se otevře nepříjemná otázka: sledují nechutné vykořisťování, anebo efektivní záchrannou misi? Publicista a komentátor Michal Kašpárek se ve své ajťácké grotesce strefuje do současných kultů efektivity, kreativity nebo flexibility a předkládá mrazivý i krutě vtipný pohled na generaci Y. Účinkují naši oblíbení herci Věra Hollá a Jiří Ressler (alt. Pavel Oubram)

PÁTEK 01.02.2019 20:00

KAREL PLÍHAL - recitál /POZOR! ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ AKCE/

Z technických důvodů se koncert uskuteční v náhradních prostorách:

Spolkový dům Jordán, Tyršova 34, Polička Otevřeno pro veřejnost od 18:30, bez občerstvení.  

Ojedinělý hudebník textař a poeta, se po koncertní pauze způsobené zdravotními potížemi s rukou vrací na koncertí podia. Karel Plíhal v jedné chvíli dokáže publikum rozesmát veselou básničkou, aby vzápětí posluchače rozněžnil a roztesknil emotivním textem písně. Jednočlennou kapelu Karla Plíhala posílil skvělý kytarista Petr Fiala, kterého Karel potkal na hudební škole v Hradci Králové. Na Plíhalově koncertě posluchače čeká jemná a hravá poetika, komorní atmosféra a to vše ve formě inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek uvozujících či doplňujících jednotlivé písničky. A zároveň famózní kytarové umění. Nevhodné pro děti do 12-ti let!!! délka pořadu: 120min (včetně pauzy 20min)

Předprodej v Divadelním klubu a trafice u Kubátu na Palackého náměstí v Poličce. Vstupenky je možné rezervovat na lzrust@seznam.cz