Program

ČTVRTEK 26.09.2019 19:00

Mozek, emoce a proč dokážeme cokoliv

Jak funguje náš mozek? Co je realita a co pouhá představa? Chůze po střepech a ohýbání lžiček. Vede Ing. Ivo Janeček.

PÁTEK 27.09.2019 20:00

Jazzové setkání - "ATAKY JANY KOUBKOVÉ"

Jana Koubková - zpěv, Ondřej Kabrna- varhany, Roman Hampacher kytary, zpěv, Jan Červenka- bicí.

SOBOTA 28.09.2019 20:00

Už jsme doma + Corpulent provocateur

UJD : Jak v České republice, tak v zahraničí není podobná hudba, jakou UJD hraje, k nalezení. Je punkově divoká, naléhavá, zároveň kompozičně náročná, do detailu propracovaná s nadčasovými texty. Typický je zvuk trubky, sbory, neuvěřitelné tempo a živá vystoupení, která oplývají silnou energií. Snad i proto jejich publikum s nimi nestárne. CORPULENT_PROVOCATEUR je mladou formací, která vznikla nedávno v Pardubicích. Opírá se o muziku z devadesátých let, takže při jejich vystoupeních velmi často můžete narazit na klasický Seattle sound. Kromě toho, už kvůli zkušenostem z dalších velmi žánrově rozličných kapel, kluci zcela přirozeně přimíchávají do skladeb další styly, jako třeba syrový funky. Jedná se tedy o žánrově celkem nezařaditelnou kapelu, což je přesně to, co je na tom baví.

Předprodej: Divadelní klub, Trafika U Kubátů na Palackém náměstí

PÁTEK 04.10.2019 18:00

Ke hvězdám a výš

Ahoj, jsme tým studentů, kteří mají vizi a projekt Ke hvězdám a výš! Chtěli bychom motivovat naše okolí a to především k mimoškolním aktivitám. Prozatím se věnujeme přednáškám, ale do budoucna máme veliké plány! Jsme velká komunita, přidej se k nám i ty!

SOBOTA 05.10.2019 15:00

Pohádkový karneval

ČTVRTEK 10.10.2019 17:00

Bylo jednou jedno město bláznů

Přijďte na promítání filmu „Bylo jednou jedno město bláznů“, v originálu C´era una volta la citta´dei matti, což je dvoudílný životopisný film italské televize z roku 2010, který promítneme ve zkrácené verzi na 30 min. s českými titulky. Film je věnovaný Francu Basagliovi, řediteli psychiatrického ústavu v Gorizii, zapadlém pohraničním městě na severovýchodě Itálie, kterému se podařilo jednou provždy zavřít místní psychiatrickou nemocnici a přenést péči do sítě decentralizovaných služeb. Po filmu bude následovat beseda s pozvanými hosty a budeme se zamýšlet, nad důležitostí humanizace české psychiatrie. Přijďte na promítání filmu „Bylo jednou jedno město bláznů“, v originálu C´era una volta la citta´dei matti, což je dvoudílný životopisný film italské televize z roku 2010, který promítneme ve zkrácené verzi na 30 min. s českými titulky. Film je věnovaný Francu Basagliovi, řediteli psychiatrického ústavu v Gorizii, zapadlém pohraničním městě na severovýchodě Itálie, kterému se podařilo jednou provždy zavřít místní psychiatrickou nemocnici a přenést péči do sítě decentralizovaných služeb. Po filmu bude následovat beseda s pozvanými hosty a budeme se zamýšlet, nad důležitostí humanizace české psychiatrie.

PÁTEK 11.10.2019 20:00

Jazzové setkání -Emma Larsson Quartet (USA/Sweden/D/CZ)

Emma Larsson (Švédsko/USA) – zpěv, Walter Fischbacher (USA/A) – elektrické piano, Petr Dvorský (CZ) – kontrabas, Ulf Stricker (D) – bicí

SOBOTA 12.10.2019 20:00

M. Ambrož a Hudba Praha

Michal Ambrož a Hudba Praha je česká rocková skupina, která vznikla roku 2016 jako nástupní formace původní skupiny Hudba Praha, s níž je velmi často zaměňována. Roku 2019 nahrála album Hudba Praha & Michal Ambrož, jehož křest proběhl dne 24. dubna 2019 v Paláci Akropolis. Předprodej Divadelni klub a Tabák U Kubátů

STŘEDA 16.10.2019 19:00

Jak stromy pomáhají s regenerací celého těla

Lara Kucher je viscerální terapeutka, psycholožka a léčitelka. Přednášet bude o tom, jak frekvence přírody ovlivňují naše zdraví, o rovnováze - základu zdravého těla a další. (viz článek)

PÁTEK 18.10.2019 21:00

Sto zvířat - devětadvacet tour

Předprodej vstupenek v Divadelním klubu a trafice u Kubátů.

ČTVRTEK 24.10.2019 08:00

Den stromů 2019

Zábavně vzdělávací program pro děti a žáky MŠ a ZŠ.

PÁTEK 25.10.2019 08:00

Zábavně vzdělávací program pro děti a žáky MŠ a ZŠ.

Zábavně vzdělávací program pro děti a žáky MŠ a ZŠ.

PÁTEK 25.10.2019 20:00

Speciální MŠ a ZŠ Polička pořádá Benefiční koncert.

Vystoupí Honza Křížek a kapela – Notorest Band – Dott Předprodej Tabák U Kubátů, připravujeme pro Vás bohatou tombolu!!!!!!!

ČTVRTEK 31.10.2019 20:15

Listování - Mé dětství v socialismu

Známé osobnosti vypráví mozaiku příběhů, emocí a vzpomínek na svá dětská léta v období socialismu. Vykreslují mimořádně plastický obraz doby, kterou zažila stále ještě naprostá většina z nás. Zavzpomínejte s nimi na dobu, která měla trvat na věčné časy. Děti dokážou být mimořádně citlivé na věci, s nimiž se dospělí už dávno smířili. Dokážou ze své perspektivy mnohem intenzivněji vnímat absurditu, nesmyslnost i krásu. Patříte také mezi děti socialismu? Pak ve vás vtipné, dojemné, mrazivé a originální texty zaručeně vyvolají proud vašich vlastních vzpomínek, emocí a zážitků z té doby. Nebo jste se narodili až po sametové revoluci? Potom zůstanete v úžasu nad tím, v čem vaši rodiče museli každodenně žít a jak moc se tehdejší svět lišil od dnešního. Účinkují: Pavel Oubram (alt. Jiří Ressler) a Věra Hollá - uspořádal Ján Simkanič - v roce 2014 vydal BizBooks (Albatros Media)

ČTVRTEK 21.11.2019 21:00

Čaj dá párty - Wyrdd electronic music night

CML vysílá v přímém přenosu. Vezměte si holinky, bude bahno. Vystoupí CJ Khamil se svojí ruchovou krabicí. Pak duo AdAmAT vypustí duši do vaše uši. Potom tenhleten dj SWEG - ten je dobrej, ať hraje cokoliv, tak se necháme překvapit, co na nás přichystá... A nakonec legendární dj MP vypere a vyždímá naše chatrný těla. Takže se těš.