Program

NEDĚLE 17.11.2019 18:00

10 957 dnů svobody

Tros stricos, Fotrs Blues a Paní věší prádlo + scénické čtení hry Henrika Ibsena Nepřítel lidu v podání P. Erbese a spol.

ÚTERÝ 19.11.2019 19:00

"Dovolit či zakázat - jak se učit správným rodičovským postojům"

Přednáčející: Mgr. Hana Imlaufová, Křesťanská pedagogicko-psychologická poradna, Praha

ČTVRTEK 21.11.2019 18:00

Severský filmový podzim - Muž ze sněhové jeskyně

Muž ze sněžné jeskyně žije už 20 let ve sněžných jeskyních, vysoko v ledových norských horách. S párem dřevěných lyží se stěhuje z jeskyně do jeskyně., kde vynalezl spoustu důvtipných řešení, díky kterým dokázal přežít i velmi drsné podmínky. Jako Nietzscheho Zarathustra si vytvořil svůj vlastní morální kodex a kousavý smysl pro humor. Jeho život je na hony vzdálený buržoaznímu materialistickému životu v nových skandinávských sociálních státech. Svým způsobem to je opravdový ekolog, žijící v drsném prostředí vysoko v norských horách. Vtipný, filosofický a hluboký film o absolutní svobodě, ve kterém hlavní hrdina nastavuje zrcadlo současné společnosti.

PÁTEK 22.11.2019 21:00

Debustrol 33

Kristova léta kapely Debustrol, support D.O.P.

SOBOTA 23.11.2019 18:00

Severský filmový podzim - Let me fall

Trýznivý portrét závislosti, který vychází ze skutečných příběhů a rozhovorů s rodinami závislých, sleduje Stellu a Magneu. V průběhu deseti let nejisté období dospívání přechází do nebezpečného období dospělosti. Když se patnáctiletá Magnea setká se Stellou, všechno se změní. Stellin nespoutaný životní styl vtáhne obě do světa drog, což přináší vážné důsledky pro každou z nich i pro jejich vzájemný vztah. O dvanáct let později se jejich cesty znovu protnou a vzájemnému zúčtování se už nedá vyhnout.

NEDĚLE 24.11.2019 18:00

30denní cyklo přejezd Severní Ameriky

Na povídání s projekcí o přejezdu z Anchorage do Los Angeles 7047 km srdečně zve Petr Mazal.

ÚTERÝ 26.11.2019 20:00

LiStOVáNí - Losos v kaluži

Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Je spíš ten typ holky, která se ráno bojí podívat do zrcadla, na zůstatek účtu a do lednice. Její život se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Bára ale zjistí, že smrtí nic nekončí, naopak jí všechno začíná! Tohle bude v LiStOVáNí ryzí dámská jízda, dvě herečky a autorka! Listování vyveze na turné Lososa v kaluži, humorně laděné čtivo o jedné holce v krizi a její nanebevzaté babičce, ale i autorku Markétu Lukáškovu. S koncem října jí vychází třetí kniha, InTyMně a bude stejně jako Losos nebo Panda (v nesnázích) úspěšná. Bude spoluúčinkovat v představení, podepisovat a prodávat knihy. Do té doby ji sledujte třeba na sítích @pandikralovna. Hrát s ní bude Věra Hollá a Pavla Dostálová, v alternaci Bára Jánová. Předprodej vstupenek v knihovně.

STŘEDA 27.11.2019 19:00

Petra Boštíková a Bitter Mood

Zpěvačka a klavíristka vystoupí se svou kapelou Bitter Mood. Uslyšíte písně autorské i převzaté na pokraji jazzu, blues, soulu a šansonu.